Den dětí 2013

Den dětí 2013

on středa, 14 srpen 2013. V sekci Blog

Krásného sobotního odpoledne jsme se dočkali díky tomu, že jsme odložili "MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ" kvůli špatnému počasí o nějaký den později, a to právě na sobotu 15. června 2013. Pro děti bylo malování na silnici zase něčím trochu jiným. Byli jsme rádi, že se do malování zapojily malé děti, ale i třeba dospělí. Za krásné obrázky obdržely děti balíček dobrot. Výtvory dětí si jezdili prohlížet i naši senioři, kteří si z dob dřívějších, jak se malovalo na hlavní silnici.

 

    

Den matek

Den matek

on středa, 29 květen 2013. V sekci Blog

Naší už tradiční akcí je DEN MATEK, který slavíme vždy druhou květnovou neděli. Po přivítání rozdaly děti z naši MŠ všem maminkám kytičku a vystoupily se svým kulturním programem. Po pásmu básniček a písniček jsme přivítali milého hosta, paní PhDr. Marii Formáčkovou.  Paní Formáčková vyprávěla o své práci, cestách a osobnostech, o kterých psala ve svých knížkách. Bylo to velmi milé a příjemné povídání. Paní Formáčková přivezla několik svých knížek, které darovala a ochotně podepsala. Jednu knížku s věnováním poslala i do naší knihovny.

 

Pochod krajinou

Pochod krajinou

on středa, 29 květen 2013. V sekci Blog

Ve středu 1.5.2013 uspořádala KK - OÚ Sloveč pochod po okolí Slovče, Střihova a Kamilova. Během trasy plnili všichni  dané úkoly. Každý, kdo došel až do cíle, dostal medaili. Společně jsme si opekli voňavé špekáčky.

Čarodějnice

Čarodějnice

on středa, 29 květen 2013. V sekci Blog

V úterý 30.4.2013 prošel obcí průvod čarodějnic a čarodějů. Na „Matičce“ si prolétli připravenou dráhou. Společně  došli až k Brodku, kde byly vybrány tři nejhezčí čarodějnice z řad dětí. Jedna se našla i z řad maminek. Za asistence místních dobrovolných hasičů  došlo nakonec k zapálení velkého čarodějnického ohně.

Dětský karneval

Dětský karneval

on pondělí, 11 březen 2013. V sekci Blog

 V neděli 3. března 2013 odpoledne se Slovečská hospoda  začala plnit nejrůznějšími maskami,  do kterých se oblékli naši nejmenší. Pro děti byly připraveny různé soutěže a bohatá tombola. Z řad rodičů jsme vybrali porotu, která rozhodla o třech nejlepších maskách. Jako ty nejnej masky byly vyhodnoceny -  vodnička (Natálka Šusterová), lištička (Adélka Fialová) a čertík (Ondra Tahal). Všechny tři děti obdržely krásné marcipánové dortíky. Tyto i ostatní masky si zasloužily obrovskou pochvalu, byly krásné. Letos si ale zasoutěžili i rodiče a to v nafukování balonků. Nejlépe se umístili J. Čiperová, M. Šuster a D. Tahal.  Příjemným překvapením pro nás všechny byla maska hloupého Honzy, který rozdával napečené buchty. Věříme, že i na další akci se sejdeme v tak hojném počtu.

   

Kontaktní informace

 Obec Sloveč
Hlavní 142
Sloveč
289 03 Městec Králové

Číslo bankovního účtu: 8428191/0100

Tel.: 325 643 336
IČO: 00239763

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Facebook - Galerie

 

Dočasně nedostupné