Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

on čtvrtek, 10 září 2015. V sekci Blog

Poslední prázdninový víkend, konkrétně v neděli 30.srpna bylo v 15:00 hodin odstartováno tradiční rozloučení s prázdninami pro děti - dětský den plný zábavy a soutěží. 

Měli jste někdy možnost vidět z blízka orla skalního? Tak to děti, které tento den přišly, tak měly možnost se s tímto nádherným dravcem nejen seznámit, ale také se o něm spoustu zajímavostí dozvědět.

O veselé rozloučení se postaral kouzelník Radek spolu se šaškem, kteří nám předvedli své kouzelnické umění s vtipným doprovodem. Ze židlí nás poté zvedla kamarádka Fifinka, která měla pro malé i velké připraveno spoustu soutěží. Počasí se vydařilo, ve všech disciplínách se bojovalo s takovým nasazením, že nikdo ze závodníků nezaregistroval, jak celé odpoledne velice rychle uběhlo. 

O další atrakci se postarali místní hasiči, kteří pro děti nachystali hooodně moc oblíbenou pěnu, po které následovala hooodně moc ostrá sprcha.

No a na konec pro všechny čekala bašta v podobě opečeného buřtíka a kdo měl chuť, mohl si na závěr dát sladkou tečku v podobě cukrové vaty.

Den dětí 2015

Den dětí 2015

on čtvrtek, 10 září 2015. V sekci Blog

Mezinárodní den dětí je tou správnou příležitostí udělat něco pro naše nejmenší. My jsme ho letos oslavili s našimi ratolestmi za pěkného počasí v neděli 7.června 2015 na sportovním hřišti ve Slovči. Téma letošní akce bylo jasně žluté - včelička. Překvapením pro všechny byla pojízdná včelí stezka, která zaujala nejen děti, ale i dospělé a byla pro nás velkým přínosem. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze světa včel. Kdo chtěl, měl možnost si zakoupit i nějakou tu medovou dobrůtku. Závěrem proběhla soutěž v točení medometem, při kterém se všichni bavili. Následovalo malování včeliček křídami na chodník, všichni malíři byli odměněni sladkou zmrzlinkou. Pitný režim byl také zajištěn - limonáda tekla proudem. Průběžně probíhaly soutěže a na závěr si děti mohli opéct špekáček na ohni. O celkovou příjemnou atmosféru se písničkami pro děti i dospělé postaral jako vždy místní dýdžej Standa, který výkonnou aparaturou ozvučoval celé prostranství hřiště a celé odpoledne i moderoval. 

Tak zase za rok!

Čarodějnický slet

Čarodějnický slet

on pondělí, 25 květen 2015. V sekci Blog

Na letošní Čarodějnický slet do Slovče se i tentokrát slétlo hodně ježibab, čarodějů, čarodějnic a ostatních podivných bytostí. Což nás moc těší. Roste nová generace čarodějnic a rozhodně v nejbližších staletích nevyhynou.

Všechny čarodějnice se nejdříve shromáždily před Obecním úřadem, kde každá obdržela průkazku, aby se mohla zúčastnit sletu. A pak už následoval oblet vesnicí na čarodějnický sněm. Poté bylo pro všechny přichystáno občerstvení-buřty, drobné sladkosti a limonáda. Dětem se moc líbily také soutěže v průběhu celého dovádění a křepčení a nakonec nesmělo chybět oblíbené vyhlášení nejošklivější čarodějnice. 

Nakonec vyšlo i pěkné počasí a tak jsme si to všichni užili.

A až se rok s rokem sejde, je každá hloupá, co s námi nejde.

Fotogalerie zde

Den Matek 2015

Den Matek 2015

on pondělí, 25 květen 2015. V sekci Blog

„VYSTOUPENÍ KE DNI MATEK” bylo určeno pro ty nejvzácnější, které máme, naše maminky.

Den matek je den, kdy vzdáváme poctu našim maminkám. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli. 

A právě v tento den, letos 10. května 2015, jsme společně s našimi maminkami a babičkami jejich svátek oslavili. Na začátku všechny přítomné přivítal a všem maminkám popřál k jejich svátku pan starosta Viktor Rodywirja. Poté následovalo vystoupení dětí z Mateřské školy Sloveč, které si pro ně připravily pásmo básniček a písniček. Na závěr svého vystoupení předaly všem přítomným maminkách květinu. Za svoje vystoupení byly děti odměněny velkým potleskem.

Dalším dárkem pro všechny přítomné bylo vystoupení divadelního spolku Vojan Libice nad Cidlinou s inscenací „Ale já jsem Doktor Johan Faust“, které také sklidilo veliký

Fotogalerie zde

Karneval 2015

Karneval 2015

on čtvrtek, 02 duben 2015. V sekci Blog

Rok se s rokem sešel a byl tu již další ročník dětského maškarního karnevalu. Sobota 16.března 2015 byla vyjímečná zejména pro děti, které měly možnost být alespoň na chvíli někým nebo něčím jiným. Kdo přišel, připadal si jako v pohádkové řísi, ve které se to hemžilo princeznami, vodníky, piráty, různými zvířátky, kovboji, kostlivci, šašky a mnoha dalšími pohádkovými a filmovými postavami. Po příchodu každá maska obdržela lístek do tomboly a pak už nic nebránilo pustit se do karnevalového reje plného tance, soutěžení a pojídání dobrot. Po půldruhé hodině nadešlo vyhlašování nejlepších pěti masek. Bylo těžké vybírat ty nejlepší, protože každá maska byla originální a krásná. Zpestřením celého odpoledne byla tombola, na kterou se těšili úplně všichni, protože každý lístek vyhrával, takže si opravdu každá maska odnesla nějaký dáreček. Tempo celého karnevalu udával DJ Standa, který si zaslouží velký dík. Takže zase za rok AHOOOOJ!!!!

 

Fotogalerie ZDE

Kontaktní informace

 Obec Sloveč
Hlavní 142
Sloveč
289 03 Městec Králové

Číslo bankovního účtu: 8428191/0100

Tel.: 325 643 336
IČO: 00239763

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Facebook - Galerie

 

Dočasně nedostupné